2006-06-20 AMMANN - CIEKAWE PROPOZYCJE NA BIEŻĄCY SEZON.

Wraz z nadejściem nowego sezonu budowlanego Ammann przygotował jak zwykle wiele ciekawych propozycji. Oprócz corocznych promocji cenowych firma zaoferowała nowe produkty, mając przekonanie, że spotkają się one z przychylnym przyjęciem użytkowników.
I tak, od początku roku Ammann wprowadził nową, zmodyfikowaną linię lekkich walców samojezdnych o wadze od 1,4 do 4 ton. Oprócz zmiany w wyglądzie zewnętrznym, w maszynach zastosowano wiele rozwiązań technicznych sprawiających, że stały się one jeszcze bardziej nowoczesne, proste w obsłudze, eksploatacji i niezawodne.
Wprowadzone zmiany wpłynęły także na poprawę parametrów technicznych i komfortu pracy. Szczególnie wyśrubowano parametry mające bezpośredni wpływ na wyniki zagęszczania.
Oficjalna prezentacja nowej linii lekkich walców Ammann nastąpiła podczas imprezy targowej Autostrada Polska 2006, a kilka takich maszyn pracuje już na polskich placach budowy zbierając bardzo pochlebne recenzje od użytkowników.
Z pewnością największym tegorocznym wydarzeniem dla Ammanna jest prezentacja pierwszej "inteligentnej" zagęszczarki płytowej z systemem ACE - Ammann Compaction Expert. Jest to jeszcze nowocześniejsza wersja zagęszczarki z trójwałowym wibratorem.
System ACE do tej pory stosowany był tylko w ciężkich walcach firmy Ammann i tylko użytkownicy tych maszyn mieli możliwość w pełni docenić i wykorzystać wszystkie jego możliwości. Teraz także użytkownicy mniejszego sprzętu - zagęszczarek płytowych otrzymają możliwość zastosowania tego nowatorskiego rozwiązania. Czym właściwie jest ACE i w jaki sposób funkcjonuje? Najprościej odpowiedzieć można, że jest to elektroniczny system pomiaru i regulacji zagęszczania. Amplituda i częstotliwość są dopasowywane automatycznie w zależności od podłoża. Zasada funkcjonowania ACE polega na tym, że w zależności od wzrastającej sztywności podłoża redukowana jest automatycznie energia zagęszczania. W ten sposób obszary o niskiej sztywności zagęszczane są z wysoką amplitudą, a podłoża o wysokiej sztywności z niską. Jakie korzyści wynikają z zastosowania systemu ACE?
- osiągnięcie zawsze zamierzonych wartości zagęszczania,
- jednorodne zagęszczenie poprzez automatyczne dopasowanie energii zagęszczania,
- oszczędność czasu dzięki minimalnej liczbie przejazdów,
- oszczędność kosztów poprzez zredukowanie zużycia środków,
- zaawansowana technologia gwarantuje wysoką jakość w budowie dróg,
- brak nadmiernego zagęszczenia dzięki automatycznej regulacji wibracji.
Premiera tego typu zagęszczarki odbędzie się na targach Intermat w Paryżu.