2006-02-27  Ammann - nowy ubijak stopowy


Firma Ammann rozpoczyna rok 2006 od wprowadzenia na rynek nowego modelu ubijaka stopowego. W trosce o ochronę środowiska Ammann zaprzestał natomiast produkcji popularnego także wśród polskich użytkowników ubijaka ABS 68 napędzanego silnikiem dwusuwowym. Jednocześnie konstruktorzy położyli nacisk na udoskonalenie modelu AVS-68 wyposażonego w czterosuwowy silnik Honda cechujący się niską emisją spalin.
Odnowiona wersja ubijaka AVS 68-4 wyróżnia się nie tylko zmianami w wyglądzie. Oprócz tego zmieniono konstrukcję wielu elementów mających wpływ na komfort pracy, łatwość serwisowania oraz znacznie podwyższających trwałość konstrukcji ubijaków.
Między innymi zmieniono całkowicie mocowanie i konstrukcję amortyzatorów, ułatwiono dostęp do filtra powietrza (co pozwala na jego łatwiejszą wymianę), zamontowano dodatkowe osłony przy silniku (zmniejszając tym samym podatność na uszkodzenia mechaniczne). W ubijaku AVS 68-4 zastosowano automatyczną regulację liczby uderzeń, dzięki czemu urządzenie pracuje bardzo spokojnie, co podnosi komfort pracy. Dzięki tym rozwiązaniom możliwe stało się uzyskanie optymalnego efektu zagęszczania niezależnie od rodzaju podłoża.
Ubijaki stopowe firmy Ammann ze względu na swoją moc, wydajność, niezawodność, komfort pracy i ergonomiczną konstrukcję są optymalnymi i uniwersalnymi urządzeniami zagęszczającymi znajdującymi zastosowanie na wszystkich nowoczesnych placach budowy. Doskonale sprawdzają się podczas budowy kanałów i wykopów, prac wykonywanych w piwnicach i halach, a także podczas usuwania awarii i wykonywania prac naprawczych na ulicach i drogach.
Chociaż oficjalna premiera ubijaka Ammann AVS 68-4 odbyła się w styczniu 2006, to pierwsza partia tych urządzeń trafiła na polski rynek już pod koniec ubiegłego roku. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na walory cechujące wszystkie maszyny marki Ammann oraz wprowadzone nowinki techniczne, ale przede wszystkim na cenę, która bardzo mile zaskoczyła użytkowników.
W ofercie Ammann znajduje się także napędzany silnikiem Diesla i ważący 83 kg ubijak stopowy ADS 70. Mając na uwadze liczne zapytania, Ammann Polska postanowił także na początku tego roku zachować cenę promocyjną obowiązującą na ubijak stopowy AVS 68-4. O szczegółach promocji informuje bezpośrednio Ammann Polska oraz autoryzowani partnerzy firmy na terenie całego kraju.