2009-03-03 KOMPRESOR PRZEWOŹNY KAESER M50

...to nowa sprężarka gotowa zająć fotel lidera w segmencie wydajności 5 m³. Nowa obudowa z Polietylenu, dźwiękoszczelna ze zintegrowanymi nadkolami przyciąga wzrok. Jest ona wykonana ze spiekanego obrotowo polietylenu, odporna na działanie korozji i zarysowania oraz niezwykle wytrzymała. Jej wygląd delikatnie, ale jednocześnie stanowczo zwraca uwagę na to, co się pod nią znajduje: dynamika, energooszczędność, łatwość w obsłudze i nieszkodliwa dla środowiska naturalnego praca.
Sprężarka dostarcza wystarczającą ilość sprężonego powietrza dla trzech młotów wyburzeniowych lub dla porównywalnego z nimi innego sprzętu. Blok napędzany jest bezpośrednio, chłodzonym wodą, czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, co sprawia, że nie występują żadne przesyłowe straty energii. Dzięki temu Mobilair 50 nadaje się doskonale do napędzania urządzeń do przecisków ziemnych.
Zatankowana do pełna sprężarka waży mniej niż 750 kg. Mały ciężar urządzenia stanowi kolejną ważną zaletę na rynku europejskim. Kierowcy mogą transportować sprężarkę Mobilair 50 bez dodatkowego prawa jazdy na przyczepy, a urządzenie nie musi posiadać hamulców najazdowych. Oprócz tego niski ciężar to ułatwione manewrowanie i transport.
Docenić należy także montowany seryjnie, opatentowany system regulacji przeciw zamarzaniu Anti Frost Control, który w okresach obniżonej temperatury chroni narzędzia pneumatyczne przed zamarznięciem oraz zapobiega korozji. Zwiększa to w znaczący sposób niezawodność i okres trwałości narzędzi.