2007-02-22 Nowa sprężarka budowlana "Mobilair 50" firmy KAESER KOMPRESSOREN

prezentuje się jak silny zawodnik wagi lekkiej wśród sprężarek budowlanych klasy 5 m³. Jest wystarczająco "silna" dla poradzenia sobie z trzema młotami pneumatycznymi lub z porównywalnie "ciężkim" urządzeniem, a przy tym poręczna i cicha.

Prawdziwe, pozytywne własności nowej sprężarki "Mobilair 50" firmy KAESER KOMPRESSOREN są niewidoczne z zewnątrz, ukryły się pod żółtą maską karoserii. Przy ciśnieniu 7 barów sprężarka wytwarza 5 m³ sprężonego powietrza na minutę a to za sprawą wysokowydajnego, oszczędzającego paliwo bloku sprężarki śrubowej ze zoptymalizowanym profilem SIGMA. Blok jest napędzany poprzez chłodzony wodą czterocylindrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem. Zastosowany napęd bezpośredni 1:1 oznacza przy tym brak strat energii przy przekazywaniu momentu obrotowego z silnika na blok. Dzięki temu "Mobilair 50" nadaje się szczególnie do eksploatacji trzech młotów pneumatycznych lub do zastosowania rakiet ziemnych. Wielka "siła" nie przekłada się przy tym w tej sprężarce na siłę hałasu - jest wręcz przeciwnie: Pomiar ciśnienia akustycznego urządzenia (poziom ciśnienia akustycznego na mierzonej powierzchni wg. normy ISO 3744) wynosi 69 dB (A); Gwarantowany jest przy tym poziom ciśnienia akustycznego <98 dB (A) zgodnie z normą 2000/14/EG. „Mobilair 50“ oszczędza nie tylko złoża ropy, ale także uszy uzytkowników urządzenia, mieszkańców pobliskich terenów i przechodniów.
Wysoka wydajność nie musi oznaczać natychmiast dużego ciężaru urządzenia: Zatankowana do pełna nowa sprężarka waży jedynie 750 kg. Jest to wspaniały wynik w odniesieniu do wagi, który na rynku europejskim oznacza jednocześnie dwie dodatkowe bardzo ważne zalety: Urządzenie „Mobilair 50“ może być transportowane bez dodatkowego prawa jazdy na przyczepy oraz bez zastosowania hamulca najazdowego. Mała waga oznacza przy tym poręczność przy transporcie i manewrowaniu.
Ważna jest przy tym także wbudowana seryjnie opatentowana regulacja przeciwmrozowa: Regulacja przeciwmrozowa chroni w okresie niskich temperatur stosowane narzędzia pneumatyczne przed zamarznięciem i zapobiega korozji. Powoduje to dodatkowo znaczne wydłużenie okresu trwałości poszczególnych narzędzi oraz zwiększa ich niezawodność.
Jakość obróbki, łatwość w obsłudze i konserwacji odpowiadają przy tym poziomowi nowoczesnej sprężarki budowlanej: Dzięki ocynkowaniu i zastosowanym powłokom proszkowym wszystkie metalowe części karoserii są trwale zabezpieczone przed działaniem korozji. Wszystkie ważne z punktu widzenia konserwacji komponenty są łatwo dostępne a ich obsługa bardzo prosta: Istnieje tylko jeden przełącznik, tablica przyrządów jest przejrzysta a Użytkownik korzysta z łatwych do zrozumienia piktogramów.